Iskolaközpontú helyi együttműködések támogatása

 

Kedvezményezett: Soproni Tankerületi Központ

A projekt címe: Falunk jövőjéért

A szerződött támogatás összege: 51.208.584 Ft

A támogatás mértéke: 100 %

A projekt tartalma: Az iskolaközpontú helyi együttműködések támogatása

A projekt befejezés dátuma: 2019. október 31.

A projekt azonosítószáma: EFOP-1.3.9-17-2017-00029

 

A projekt rövid távú célkitűzései:

  • olyan komplex életmódot és viselkedésmintákat terjesztő programok szervezése, melyek lehetőséget biztosítanak elsősorban a bágyogszováti és rábapordányi lakosok – kiemelten iskoláskorúak, fiatalok és szülők – számára tájékozódásra, ismeretszerzésre, képesség- és kompetenciafejlesztésre az egészséges életmód, a mobilitás és a szabadidő témaköreiben.
  • hozzájárulnak a Rábaköz, a szűkebb környezet természeti környezetének megőrzéséhez, a természeti erőforrásokkal való takarékosabb bánásmód terjedéséhez, a szabadidő fenntarthatóbb és környezettudatosabb eltöltéséhez, a helyi közösség erősítéséhez, a közös környezeti érdekek érvényesítéséhez

 

Ezen célok elérése érdekében:

Az iskola diákjai részére interaktív programok szervezése (pl. előadássorozatok szervezése, konferenciák szervezése, madárodú-program, kiállítások, szelektív hulladékgyűjtés, helyi jellegzetességek bemutatói stb.).

Szélesebb kör számára szervezett programok: ismeretterjesztő előadások, tanácsadások, bemutatók, továbbá az egészséges táplálkozás, egészség - és sportnap)

 

A tervezett tevékenységek előnyei, hatásai:

  • Erősödik az iskola együttműködése együtt működése az önkormányzatokkal, az egyházzal, a helyi civil szervezetek, a lakosság széles körével.
  • Hosszú távú együttműködésünk szolgálja nemzeti – és egyházi ünnepeink, helyi hagyományaink közös megünneplését a település nyújtotta közösségi tereken
  • Az „Épített kincseink” szakkör és ehhez kapcsolódó kirándulások célja a keresztény egyház épített örökségének, múltjának, történelmének, hagyományainak megismerése és átadása, a fiatalság érdeklődésének felkeltése.
  • A projekt keretében az ÖKO-szakkörök, valamit a hozzákapcsolódó foglakozások a természeti környezet védelmét, a tudatos hulladék-kezelést és hasznosítást kívánják a tanulók mindennapjainak részévé tenni, akikből tudatosan cselekvő felnőttek válnak, azt áthagyományozva gyermekeikre.
  • Kerámia kézműves szakkörrel célunk, hogy eme ősi művészetnek, mesterségnek tudását, fortélyait átadjuk, hogy tovább élhessen az utódokban. A kerámia szakkörben ötvözzük az ősi formavilágot, a modern technikákkal, átszőve és kialakítva saját stílusunkkal.
  • Az Alkot-óra foglalkozásai segítik a gyerekek eligazodását a XXI. századra jellemző vizuális információdömpingben.
  • Néptánc szakkör fejleszti a gyerekek mozgáskultúráját, fizikai állóképességét, ritmusérzékét, hallását, zenéhez való alkalmazkodását, tér-, forma- és stílusérzékét, mozgásmemóriáját, koncentrálóképességét.
  • Az egészséges életmódra való neveléshez, az élethosszig tartó tanulás helyi kiszélesítéséhez hozzájárulnak a települési egészségnapok, az iskolai egészségnevelési programok.
  • A sporttevékenységek, sporttalálkozók a mindennapi mozgás propagálását szolgáló rendezvény, mely más iskolák tanulóit is a mozgásra hívja.
  • A grundbirkózás napjainkban reneszánszát éli. Népszerű, a tiszta küzdelem sportja. Nem csak egyszerűen mozgásról szól, hanem fegyelemre, tisztességre nevel. Sokan talán, egy ilyen eseményen való részvétel jelentheti a kezdetet a rendszeres mozgás megvalósulásához.
  • A projektben tervezett gyalogos, kerékpáros és kenus túrák a szabadidő hasznos eltöltésén kívül fontos természetvédelmi, sport és historikus hasznot is jelentenek a tananyag megértéséhez, a mindennapi testmozgás elterjesztéséhez. A hatása ennek a tevékenységnek később jelentkezik: a tudatos felnőttek korosztályának létrejöttében.
  • A különböző sporttalálkozók a környező iskolák bevonásával hozzájárulnak a tolerancia fejlesztéséhez, a küzdőszellem növeléséhez, magasabb életkorban a versenyzői utánpótlás fenntartásához, növeléséhez, a környező településeken élő azonos korosztály jobb megismeréséhez.

Bágyogszováti József Attila Általános Iskola

OM azonosító: 030556
9145 Bágyogszovát Árpád u. 51.
iskola.bagyogszovat@gmail.com
+36 96 273 163